Ambasadori i Shqipërisë në OSBE/ Presidenti Meta dekreton lirimin nga detyra të Igli Hasanit
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Igli Hasanit, ambasadorit të Shqipërisë pranë misionit të OSBE dhe organizatave ndërkombëtare në Vjenë. 

igli

Njoftim i Institucionit të Presidentit të Republikës

Presidenti i Republikës SH.T.Z Ilir Meta, në mbështetje të nenit 92, shkronja “dh”, nenit 93 të Kushtetutës, si dhe të nenit 26, pika 2, të ligjit nr. 23/2015 “Për shërbimin e jashtëm të Republikës së Shqipërisë”, bazuar në propozimin e Kryeministrit, me nr. 4562/1 prot., datë 7.10.2021, ka dekretuar:

Lirimin e zotit Igli Hasani nga detyra e Ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë pranë Misionit të OSBE-së dhe Organizatave Ndërkombëtare, në Vjenë, rezident.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.