Ambasadori Soreca takon Gentian Ibrahimin: BE vijon të mbështesë punën e KLP-së


Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca, zhvilloi pasditen e sotme një takim me Kryetarin e KLP-së Gentian Ibrahimi.

reca

Përmes një postimi në “Twitter” Soreca e uron Ibrahimin për punën e bërë deri më sot, duke theksuar se Bashkimi Evropian vijon të mbështesë punën e Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

“Urime kryetarit Ibrahimi për punën e bërë deri më tani nga KLP në Shqipëri. Sfidat janë përpara për të mbështetur progresin e bërë në funksion të fazës së re të reformës së drejtësisë. Thelbësore për të ruajtur pavarësinë dhe integritetin e sistemit të Prokurorisë. Bashkimi Evropian vijon të mbështesë punën e KLP-së”, 

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *