Ambasadorja Faber mbyll misionin e saj 8-vjeçar, ambasada e SHBA në Tiranë: Bashkëpunimi mbetet i fortë, presim vite të tjera suksesi

ambasadorja faber mbyll misionin e saj 8 vjecar ambasada e shba ne tirane bashkepunimi mbetet i forte presim vite te tjera suksesi
ambasadorja faber mbyll misionin e saj 8 vjecar ambasada e shba ne tirane bashkepunimi mbetet i forte presim vite te tjera suksesi

Ambasada e SHBA në Tiranë ka falënderuar ambasadoren Floreta Faber në mbyllje të misionit të saj 8-vjeçar.

Në një reagim në “Tëitter” ambasada e SHBA shkruan se në takimin e zhvilluar me ambasadoren u ndalën tek integrimi në BE, mbrojtja kibernetike si edhe forcimin e bashkëpunimit mes vendeve.

REAGIMI:

I thamë mirupafshim @FloretaFaber teksa mbylli tetë vite produktive si Ambasadore e Shqipërisë në SHBA. Ne diskutuam integrimin në BE, mbrojtjen kibernetike dhe bashkëpunimin tonë në UNSC. Partneriteti SHBA-Shqipëri mbetet i fortë dhe ne presim shumë vite të tjera suksesi.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts