Amber Heard tregon sjelljen e supozuar abuzive të Johnny Depp

amber heard tregon sjelljen e supozuar abuzive te johnny depp
amber heard tregon sjelljen e supozuar abuzive te johnny depp

Aktorja pretendon se duhej të bënte pazare me Depp në mënyrë që të nënshkruante me Magic Mike XXL.

Ndërsa dëshmia e Amber Heard në gjyqin e shpifjes së Johnny Depp vazhdoi të enjten, ajo ndau atë që dyshohet se kishte përjetuar ndërsa aktori po kalonte trajtimin e detoksifikimit në vitin 2014 — si dhe grindjet që ajo thotë se të dy patën për karrierën e saj në Koha.

Në qershor 2014, Dr. David Kipper filloi ta trajtonte aktorin për çështje të substancave dhe ndihmë me detoksifikimin. Kipper dëshmoi tashmë se Depp po përdorte alkool, opiate, benzodiazepina dhe stimulues në atë kohë — dhe opiatet ishin shqetësimi më i madh. Depp duhej të përfundonte xhirimet e një filmi përpara se të mund të angazhohej plotësisht për detoksifikimin, kështu që Heard tha se ishte vendosur një plan për ta mbajtur Depp në të njëjtin nivel të pilulave me recetë që kishte marrë – por të abstenonte nga alkooli dhe droga të tjera.

Ajo tha se sjellja e tij filloi të ndryshonte dhe ai binte shumë në gjumë, ndonjëherë me cigare në duar. Ajo ndau gjithashtu një foto që i bëri Depp-it në atë kohë në gjykatë ( sipër ), në të cilën ai dukej se ishte në gjumë ose kishte humbur mendjen.

“Nuk e kuptova, edhe pse kisha përvojë me përdorimin e drogës në familjen time, nuk kisha parë diçka të tillë. Ishte kaq dramatik ndryshimi, saqë po përpiqesha të kuptoja me infermierët dhe mjekët se çfarë ndodhi. , çfarë ndryshoi dhe cilat mjekime po e shkaktonin atë”, tha ajo. “Sjellja e Johnny u bë gjithnjë e më e keqe, më shumë nga kjo humbje e mendjes, duke tundur kokën, duke u zgjuar në mes të natës duke bërtitur, duke qarë, emocionet do të ndryshonin nga njëri në tjetrin, në të dytën.”

Ajo tha se ishte një kohë “agonizuese” pasi u përpoq të kuptonte se çfarë nuk shkonte dhe i kalonte netët e saj “duke e kthyer atë kur ai vjellte” dhe duke kontrolluar pulsin e tij. Heard më pas pretendoi se zbuloi se Depp kishte gënjyer mjekët dhe se ai kishte marrë “dyfishin e sasisë” së asaj që ishte “normale” e tij “kur filloi procesin me mjekët”. Ajo shtoi, “Ai kishte gënjyer ata dhe mua për shumën, kështu që ai mund të ngrihej shumë përpara se të bënte një detoks”.

Kur përfundoi xhirimet, ai shkoi në Bahamas për t’u detoksifikuar në gusht dhe vazhdoi të zbriste, sipas ish-it të tij.

“Do të ishte lart e poshtë ai do të zemërohej me mua, pastaj donte një përqafim. Më pas ai qau shumë, pastaj donte të bënte shumë seks, gjë që nuk ishte aspak si Johnny. Ishte humor lart dhe poshtë dhe Më dukej sikur vazhdimisht kujdesesha për disponimin dhe përpiqesha të përshtatesha dhe të rrokullisja me të dhe të ofroj mbështetje”, tha ajo. “Unë thjesht po përpiqesha të kujdesesha për të dhe disa ditë më vonë, efektet e detoksifikimit me të vërtetë filluan të ndryshojnë. Ajo shkoi nga kjo sjellje e çrregullt, lart e poshtë, në thjesht poshtë dhe të çmendur. Shpërtheu në zemërim me mua. duke më bërtitur.”

Ajo përshkroi një rast të supozuar ku i tha atij diçka që e bëri atë “aq të zemëruar me mua, sa më goditi me shuplakë në fytyrë, por e bëri atë duke qarë”. Ajo tha, “Ai po qante duke thënë: “Asnjë grua nuk e kishte turpëruar ndonjëherë ashtu” dhe asnjë grua nuk e kishte bërë atë të ndihej kështu” – përpara se të pretendonte se ai madje ishte “halucinues” në atë kohë, duke e akuzuar atë për të thënë gjëra. ajo kurrë nuk tha dhe duke folur me dikë që nuk ishte në dhomë. “Ishte e tmerrshme dhe e çuditshme,” tha ajo.

Pas Bahamas, ata u kthyen në Los Anxhelos, ku ai do të përfundonte detoksifikimin ndërsa ajo qëndronte në një hotel. Në të njëjtën kohë, ajo po kërkonte oferta pune, duke përfshirë “Magic Mike XXL”, përpara se ai të shkonte në MB për një projekt tjetër.

“Unë bëra pazare me të për mua që të luaja rolin. Ai më tha se do t’i thërriste aktorët, ishte një kastë kryesisht meshkuj, por unë bëra pazare me të … ai pa dëshirë pranoi që unë të punoja në këtë film ose të merrja punën.” ajo tha. “Ai ishte duke filmuar një film tjetër në Londër në atë kohë. Unë nuk do të luaja një personazh të seksualizuar, nuk mbaja grim ose grim minimal në film, pa veshje seksi, pa skena puthjesh, pa skena seksi, kështu që shkova dhe e bëri atë film në tetor të vitit 2014 në Gjeorgji, ndërsa ai e mbaroi filmin e tij në Londër.”

Ajo tha se ai një herë u tërbua kur gjeti faqet e audicionit dhe një herë e akuzoi atë se po përpiqej të flinte me shkrimtarin horror Clive Barker, i cili është homoseksual.

“Kam pasur një projekt ëndrrash të bazuar në një libër që e kam dashur të këtij autori, ai është thjesht një shkrimtar artist i çuditshëm gjenial,” tha ajo, duke thënë se Johnny ishte i zemëruar dhe “më akuzoi se kisha këtë plan për të fjetur” me Barkerin kur e mori vesh. për një takim në shtëpinë e shkrimtarit. Heard shpjegoi se takimi ishte në shtëpinë e tij sepse “burri ishte i sëmurë, i sëmurë përfundimisht dhe nuk mund të linte shtratin e tij” në atë kohë. Megjithëse ajo nuk u fut në detaje, Barker ka qenë i hapur për shërimin e tij nga shoku toksik, i cili e dërgoi atë në koma në 2012.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts