American Express pezullon operacionet në Rusi dhe Bjellorusi

Kompania American Express tha të dielën se do të pezullojë të gjitha operacionet në Rusi dhe Bjellorusi, duke iu bashkuar një numri korporatash perëndimore që po tërheqin biznesin e tyre nga Rusia, pasi Moska nisi pushtimin e Ukrainës.

“NĂ« dritĂ« tĂ« sulmit tĂ« pajustifikueshĂ«m tĂ« RusisĂ« ndaj popullit tĂ« UkrainĂ«s, American Express pezullon tĂ« gjitha operacionet nĂ« Rusi”, tha kjo kompani e kartave tĂ« kreditit pĂ«rmes njĂ« deklarate tĂ« postuar nĂ« ueb-faqe.

“Ne po ashtu do tĂ« ndalojmĂ« tĂ« gjithĂ« operacionet biznesore nĂ« Bjellorusi”, shtoi kjo kompani. American Express i bashkohet kompanive Visa dhe Mastercard dhe PayPal, qĂ« njoftuan po ashtu se kanĂ« pezulluar operacionet nĂ« Rusi pĂ«r shkak tĂ« luftĂ«s nĂ« UkrainĂ«.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.