Amir Rrahmani braktis Kosovën para ndeshjeve eliminatore, mbrojtësi rikthehet te Napoli. Ja arsyeja

SHPËRNDAJE

Amir Rrahmani ka lënë grumbullimin me Kosovën, para ndeshjeve eliminatore të Botërorit “Katar 2022”.

rraHMANI

Mbrojtësi ka pësuar një dëmtim së fundmi dhe për këtë arsye ka vendosur të largohet nga grumbullimi për t’u rikthyer te Napoli, ku do të vazhdojë fazën e rikuperimit.

Në këtë situatë, Rrahmani humb 3 ndeshjet e këtij muaji me Kosovë, që do të luajnë me Lituaninë miqësore ditën e sotme, me Suedinë më 28 mars për eliminatoret dhe me Spanjën më 31 mars.

Një mungesë e rëndësishme kjo për trajnerin Shaland, pasi Rrahamni është një titullar i padiskutueshëm te Kosova.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *