Amnistia fiskale, ministri Mete: Çdo hap do jetë i dakordësuar me BE dhe FMN

amnistia fiskale ministri mete cdo hap do jete i dakordesuar me be dhe fmn
amnistia fiskale ministri mete cdo hap do jete i dakordesuar me be dhe fmn

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Ervin Mete tha se do të hartojë një draft të ri të amnistinë fiskale dhe se nuk do të ndërmarrin asnjë veprim pa mbështetjen e Bashkimit Evropian.

“Nuk ndërmarrim asnjë masë pa mbështetjen e BE, pra çdo hap do jetë i dakordësuar me ata. Praktikisht amnistia siç u nis, nuk do bëhet, por ndoshta do jetë një drafti tjetër i dakordësuar me ndërkombëtarët”, tha Mete gjatë konferencës për shtyp me shefen e FMN-së dhe Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts