Analiza e zgjedhjeve, Gjiknuri paralajmëron: Fillimi i vitit do e gjejë PS-në…Ja çfarë thotë për pakënaqësitë brenda partisë

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së Damian Gjiknuri, paralajmëroi sot se viti i ri do e gjejë PS të riorganizuar pas një analize që do të bëhet për rezultatin që partia mori në zgjedhjet e 25 prillit.

gjiknuri dhe cuci afrim qendro

Lidhur me pakënaqësi të mundshme që janë krijuar brenda PS pas Asamblesë Kombëtare të partisë pak ditë më parë, Gjiknuri tha se këto mund të jenë anektoda.

I pyetur dhe për pozicionin e ri të tij, që e mbante më parë Taulant Balla, Gjiknuri tha se kjo lëvizje është bërë për riogranizim të ri e jo për të ulur dikë apo ngritur dikë.

”Z.Balla ka një detyrë shumë të rëndësishme, mendoj ndarja e dy funksioneve gjithmonë është bërë për në funksion të riorganizimit më të mirë, s’ka pasur qëllim të zvogëlojë dikë apo të rrisë dikë tjetër.”- deklaroi ai.

Keni nisur me një analizë të zgjedhjeve të 25 prillit?

Do zgjasë deri në fund të vitit e fillimi i vitit do gjejë PS edhe me një statut të ri e riorganizim të ri për t’ju përgjigjur sfidave që kërkon mandati i tretë.

Se mandati i tretë është i vështirë njerëzit kanë pritshmëri ka pasur dhe probleme që ne duhet ti adresojmë.

A ka pakënaqësi brenda PS e si do i menaxhoni ju si Sekretar i Përgjithshëm?

Nuk e di, mund të jenë konstaftime të natyrës së anektodave. Natyrshëm brenda një organizate mund të ketë, por do fashitet rrugëve se jam i bindur që PS ka kaluar aq prova sa të mbajë gjithë ekuilibrat e nevojshëm për të nxjerrë më të mirën.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.