Android probleme me aplikacionet, Google gjen shkakun dhe jep sqarimin

11:50 23/03/2021

Disa aplikacione kishin probleme për përdoruesit e Android, por Google e ka rregulluar atë. Problemi ishte për shkak të një komponenti të sistemit të quajtur Android System WebView që lejon aplikacionet Android të shfaqin përmbajtjen në internet. Google u kërkon përdoruesve të përditësojnë Android System WebView në versionin 89.0.4389.105 dhe Google Chrome në versionin më të fundit. Të dyja janë në dispozicion në Google Play. Problemet filluan të hënën pasdite dhe zgjatën rreth shtatë orë.

“Ne jemi tĂ« vetĂ«dijshĂ«m pĂ«r qĂ« kemi pasur njĂ« problem me WebView qĂ« shkaktoi probleme me aplikacionet e Android pĂ«r disa pĂ«rdorues. Ne aktualisht jemi duke punuar pĂ«r tĂ« gjetur shkakun e kĂ«tij problemi dhe pĂ«r tĂ« rregullimi Ă«shtĂ« nĂ« proces”, tha Google nĂ« njĂ« deklaratĂ« pĂ«r The Verge.

Disa përdorues thanë se përditësimi i fundit i WebView e rregulloi problemin dhe të gjitha shërbimet funksionojnë pa probleme. /tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *