Angli-Gjermani/ Ende pa hapur sytë, tifozët britanikë e shtrojnë me birra. Presin ndeshjen nga ora 7 e mëngjesit


birratifozet

Supersfida mes Anglisë dhe Gjermanisë e vlefshme për fazën e 1/8 në kampionatin europian po pritet me entuziazëm nga tifozët.

Ndeshja është në orën 18:00 këtë të martë, por duket se festa për tifozët anglezë ka filluar që në mëngjes.

Tifozët duke pirë birra në orën 07:00 on Vidnews.

Mediat britanike kanë publikuar foto dhe video të dhjetra e qindra tifozëve të cilët janë ulur në lokale që në orën 7 të mëngjesit me flamuj dhe duke konsumuar birra.

Të shumta kanë qenë dhe reagimet në rrjete sociale të tifozëve anglezë të cilët thonë se do kërkojnë leje nga puna me pretekstin se janë sëmurë, por në të vërtetë duan të festojnë për ndeshjen.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *