Anija shqiptare ‘Butrinti’ shpëton 55 emigrantë që rrezikonin të mbyteshin në detin Egje

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka njoftuar se anija ‘Butrinti’ së bashku me një anije greke dhe një turke kanë shpëtuar 55 emigrantë në detin Egje.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Peleshi shkruan se në këtë operacion shpëtimi u tregua përkushtimin i palëkundur për parandalimin e humbjes së jetëve të njerëzve dhe gatishmërinë për të ndihmuar në situata të tilla emergjente.

Postimi i plotë”

Anija ‘Butrinti’, tregoi edhe një herë profesionalizëm të lartë në misionin e saj në ujërat e detit Egje. Së bashku me një anije greke dhe një turke, ekipi i anijes ‘Butrinti’ shpëtuan 55 emigrantë nga një gomone në vështirësi.

Në këtë operacion shpëtimi, efektivët e FA, treguan përkushtimin e palëkundur për parandalimin e humbjes së jetëve të njerëzve dhe gatishmërinë për të ndihmuar në situata të tilla emergjente.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts