Ankimimi i Sali Berishës në Apel, për rreth dy orë avokati i ish-kryeministrit kërkon shfuqizimin e masës, ndërpritet seanca

Për afro dy orë avokati i Sali Berishës Genci Gjokuataj ka renditur të gjitha argumentet ligjore në Apelin e GJKKO, duke pretenduar që masat ndaj ish-kryeministrit duhet të hiqen dhe se janë antikushtetuese.

Ai thotë se nuk ka vepër penale dhe se nuk ka shkak që ai të mbahet një masë ndaluese si dhe nuk eksiton rreziku që ai të dalë jashtë vendit.

Gjykata ka vendosur që ta shkëpusë seancën për pak minuta, ndërsa pritet që rinisë sërish, ku do të mbahet seancë për Jamarbër Malltezin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts