Ankimimi për fletën e votimit, Koli Bele zgjidhet relator për të shqyrtuar kërkesën e PS

SHPËRNDAJE

Screenshot_1-2

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve e miratoi dje fletën e votimit për zgjedhjet e 25 prillit por sot në Komisionin e Ankimeve dhe Sanksioneve u hodh shorti që caktoi relatorin e ankesës që ka ngritur Partia Socialiste.

PS e ankimoi vendimin për fletën e votimit pasi kërkon emrat e kandidatëve me numra e jo me emra.

Realtor që do shqyrtojë ankimimin është zgjedhur Koli Bele teksa KAS pritet në vijim të japë një vendim nëse do të rrëzojë ose jo ankesën e PS për këtë fletë votimi.

Nga ana tjetër edhe Partia Demokratike nuk ka qenë dakord me fletën e votimit pasi kërkon një fletë vertikale e jo horizontale.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.