Ankth te klubi kryeqytetas, konfirmojnë 3 raste me Koronavirus në skuadërKlubi gjerman i Herta Berlin ka konfirmuar së fundmi 3 raste me Koronavirus në skuadër.

SuccessStory_Image2_Hertha-BSC2-800x475

Bëhet fjalë për trajnerin, Pal Dardai dhe ndihmësit e tij Admir Hamzagiç dhe Dodi Lukebakio. Të 3 personat iu nënshtruan testeve dhe zbuluan se ishin pozitiv ndaj virusit.

Për këtë arsye ata u izoluan menjëherë në shtëpitë e tyre, ku do të qëndrojnë deri sa virusi të largohet nga trupi i tyre. Një situatë aspak e mirë për klubin kryeqytetas, pasi është shtuar ankthi se në skuadër mund të jenë të infektuar edhe të tjerë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.