Antonio Konte me valixhe në duar, Interi kontakton trajnerin rival


Antonio Konte duket gjithnjë edhe më larg Interit, për shkak se kërkesat e tij nuk përputhen me planet e klubit zikaltër.

konte

Presidenti i Interit, Steven Zhang i ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur trajnerit se nĂ« klub tashmĂ« do tĂ« pĂ«rpiqen tĂ« rregullojnĂ« financat. Trajneri kĂ«rkon pĂ«rforcime tĂ« mĂ«dha nĂ« merkato, diçka qĂ« nuk mund t’i plotĂ«sohet nga klubi dhe pĂ«r kĂ«tĂ« arsye, divorci duket shumĂ« afĂ«r. NĂ« kĂ«tĂ« situatĂ«, drejtuesit e Interit kanĂ« nisur nga puna, pĂ«r tĂ« gjetur zĂ«vendĂ«suesin e italianit dhe kanĂ« hedhur sytĂ« nga rivalĂ«t.

iNZAGI2

Sipas “Tuttomercatoweb”, ditĂ«n e sotme ka pasur kontakte mes drejtuesve zikaltĂ«r dhe trajnerit tĂ« Lacios, Simone Inzagi. Ky i fundit Ă«shtĂ« nĂ« pĂ«rfundim tĂ« kontratĂ«s dhe njĂ« lĂ«vizje drejt Interit Ă«shtĂ« mĂ«se e mundshme. NĂ« Itali raportojnĂ« se Inzagi do tĂ« ketĂ« njĂ« takim ditĂ«n e sotme me presidentin e Lacios, Klaudio Lotito, ku do tĂ« vendoset pĂ«rfundimisht e ardhmja e tij nĂ« krye tĂ« skuadrĂ«s.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.