Anulimi i vizitës së Lavrov në Beograd, kryeministrit kroat mesazh Serbisë: Nuk është koha për t’u ulur në dy karrige

Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç i është drejtuar Serbisë me një mesazh duke i kërkuar të jetë e kujdesshme dhe të vendosë se në anën e kujt do të qëndrojë.

“Nuk është koha për t’u ulur me dy karrige”, ka thënë Plenkoviç.

Ndërsa u pyet për anulimin e vizitës së ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov në Beograd , pasi Bullgaria, Maqedonia dhe Mali i Zi mbyllën hapësirën e tyre, ia tha se kjo është një çështje mes Serbisë dhe Malit të Zi.

Më tej kryeministri kroat tha se Serbia duhet të tregohet e kujdesshme dhe të zgjedhë kë duhet të mbajë, nëse ka ambicie për t’u anëtarësuar në BE.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com