Apeli i GJKKO refuzon kërkesën e Pëllumb Gjokës, pronat e biznesmenit mbeten nën sekuestro

apeli i gjkko refuzon kerkesen e pellumb gjokes pronat e biznesmenit mbeten nen sekuestro
apeli i gjkko refuzon kerkesen e pellumb gjokes pronat e biznesmenit mbeten nen sekuestro

Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi vendimin për sekuestrimin e pronave të biznesmenit Pëllumb Gjoka, i cili u arrestua si pjesë e një grupi kriminal pas zbërthimit të komunikimeve në SKY ECC, sipas gazetares Klodiana Lala.

Kështu Apeli i GJKKO ka miratuar vendimin e Shkallës së Parë për lënien nën sekuestrim të pronave të Gjokës.

Kujtojmë se Gjokës, i cili është shpallur edhe investitor strategjik, i janë sekuestruar 390 mijë metra katrorë tokë në plazhin e Velipojës me kërkesë të SPAK.

SPAK ka ngritur dyshimet se këto sipërfaqe toke janë përfituar përmes falsifikimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts