Apeli i Presidentes së KE/ Von der Leyen: Kosova dhe Serbia duhet të zbatojnë udhërrëfyesin për të cilën kanë rënë dakord

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen para nisjes së takimeve në ditën e dytë të Samitit të NATO-s ka thënë se dy palët, Kosova dhe Serbia duhet t’i përmbahen Udhërrëfyesit për të cilën janë pajtuar. Der Leyen në një deklaratë para mediave u bëri thirrje të dy palëve të de-përshkallëzojnë situatën dhe të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts