“Arbitrazh pas arbitrazhi, Rilindja vetëm humbet gjyqe”/ Koncesioni i Durrësit, Ilir Meta: 40 milionë euro më shumë taksa për shqiptarët!

arbitrazh pas arbitrazhi rilindja vetem humbet gjyqe koncesioni i durresit ilir meta 40 milione euro me shume taksa per shqiptaret
arbitrazh pas arbitrazhi rilindja vetem humbet gjyqe koncesioni i durresit ilir meta 40 milione euro me shume taksa per shqiptaret

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka deklaruar se Papërgjegjshmëria dhe korrupsioni skizofrenik i Rilindjes po i shton çdo ditë e më shumë kosto të mëdha financiare shtetit shqiptar dhe taksapaguesëve shqiptarë.

Në një postim në rrjetet sociale, ai u shpreh se Rilindja vetëm humbet gjyqe me konçensionarë apo kompani të mëdha, duke rënduar buxhetin e shtetit.

Postimi i plotë:

Papërgjegjshmëria dhe korrupsioni skizofrenik i Rilindjes po i shton çdo ditë e më shumë kosto të mëdha financiare shtetit shqiptar dhe taksapaguesëve shqiptarë.
Seancë pas seance, arbitrazh pas arbitrazhi, Rilindja vetëm humbet gjyqe me konçensionarë apo kompani të mëdha, duke rënduar buxhetin e shtetit.
Arbitrazhi ndërkombëtar ka rrëzuar kërkesën e shtetit dhe ka vendosur gjykimin në themel për dëmshpërblim 40 milionë euro për koncensionin e Durrësit.
40 milionë euro më shumë taksa për shqiptarët!!
40 milionë euro që mund të përdoreshin për të rritur pensionet dhe për mbështetje financiare për blerjen e ilaçeve për pensionistët tanë do të shkojnë për dëmshpërblim, sepse kemi një qeveri totalisht të paaftë dhe të korruptuar!
40 milionë Euro që mund të përdoreshin për të mbështetur fermerët tanë, do të paguhen dëmshpërblim, sepse qeveria nuk respekton ligjin, sepse ligji i saj është korrupsioni!

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts