Argjentinë, drejtuesit e kamionëve protestojnë për mungesën e karburantit

Drejtuesit e kamionëve tentuan të hyjnë në kryeqytetin e Argjentinës, Buenos Aires, për të protestuar mbi mungesën e karburantit.

Dhjetëra kamionistë tentuan të hynin në qytet për herë të parë, por u ndaluan nga policia.

Ata protestuan për mungesën e naftës në të gjithë vendin ndërsa në Argjentinë naftë mund të blihet vetëm në një provincë.

Për shkak të mungesës së karburantit, priten të tjera bllokime dhe protesta në të gjithë vendin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.