Ariu teton t’i futet në oborr e t’i sulmojë qentë, adoleshentja e guximshme s’e lejon, e hedh në tokë me një të shtyrë(VIDEO)

Një adoleshente në Kaliforni është përgëzuar së tepërmi për guximin që ka treguar.

Kjo, pasi ajo me mjaft trimëri ka larguar nga shtëpia një ari që tentoi të hynte e të sulmonte qentë e saj.

Në videon e bërë virale në rrjet, shihet se si ariu tenton të futet në shtëpi, ndërsa dy qentë e shtëpisë së vajzës, i kundërpërgjigjen duke lehur.

Në momentin që ariu, tenton t’i vërsulet njëri prej qenve, 17-vjeçarja Hailey Morinico, vrapon me tërë shpejtësinë dhe shtyn kafshën e egër, duke e rrëzuar kështu nga muri.

Kështu ajo largon qentë me shpejtësi, ndërsa ariu ngjitet sërish në mur, por këtë herë pa ndonjë kërcënim. Si pasojë e incidentit, 17-vjeçarja ka pësuar dëmtime të lehta trupore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *