“Armëpushim dhe tërheqje të trupave ruse”, negociatori ukrainas: Vazhdojnë bisedimet me palën ruse

Negociatori ukrainas Mykhailo Podolyak, është shprehur se pala ruse dhe ajo ukrainase po vijojnë bisedimet e nisura më herët.

“Bisedimet midis Rusisë dhe Ukrainës kanë rifilluar pas një pauze gjatë ditës së hënë”, tha negociatori ukrainas Mykhailo Podolyak.

Negociatori

Ndërkohë delegacioni rus dhe ai ukrainas vijojnë raundit e katërt të bisedimeve për të arritur një zgjidhjet të konfliktit mes Rusisë Ukrainës, ndërsa prej 20 ditësh Rusia nuk i ka ndalur bombardimet, ku për pasojë miliona ukrainas janë larguar nga vendi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *