Armëpushimi mes Izraelit dhe Palestinës, reagon Boris Johnson: Udhëheqësit të punojnë për të gjetur një zgjidhje të qëndrueshme

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka komentuar armëpushimin e arritur në mes të Izraelit dhe grupeve palestineze.

Ai ka shkruar në Facebook se duhet gjetur një zgjidhje që të arrihet paqja në atë pjesë të botës.

“Unë mirëpres lajmet për një armëpushim në Izrael dhe Gaza. Udhëheqësit në rajon tani duhet të punojnë për të gjetur një zgjidhje të qëndrueshme për konfliktin izraelito-palestinez që parandalon terrorizmin, përfundon ciklin e dhunës dhe siguron një paqe të qëndrueshme dhe të drejtë”.

240 persona kanë humbur jetën në Gaza për 11 ditë luftime.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.