Armiku i Putin humbi 15 kilogramë në burg, kërcënojnë se do ta ushqejnë me forcë

Administrata e burgut ku po mbahet Alexei Navalny po kërcënon ta ushqejë atë me forcë, ndërsa kritiku i Kremlinit ka hyrë në grevë urie dhe ka humbur 15 kilogramë.

Navalny peshon 77 kilogramë, që është tetë kilogramë më pak se pesha në fillim të grevës së urisë dhe 15 kilogramë më pak se pesha në kohën e arritjes në burg.

“Duke parë seriozitetin e grevës së urisë, administrata po kërcënon ta ushqejë me forcë çdo ditë. Në të njëjtën kohë, Alexei është transferuar nga departamenti mjekësor”, shkruan në llogarinë e tij të Twitterit.

Aleatët e opozitarit rus pretendojnë se administrata e burgut nuk po e lejon mjekun ndërkombëtar ta kontrollojë politikanin.

Amnesty International pretendoi javën e kaluar se Navalny, i cili u helmua nga një agjent nervor fillestar vitin e kaluar, tani vuan nga mungesa e gjumit dhe se nuk ka asnjë mjek në burg që mund t’i besojë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *