“Arrestimet e serbëve në veri dhe marshimi i FSK-së, të jashtëligjshme”, Borrell me tone të forta kundër Kosovës: Situata po përshkallëzohet, s’do të tolerojmë!

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka reaguar ashpër, ndërsa theksoi se ishte alarmuar nga situata e re në veri të Kosovës. Ai është ankuar për “arrestime të jashtëligjshme të serbëve në Kosovë” e “marshimin e Forcave të Sigurisë së Kosovës” në Mitrovicën e Jugut. “Shumë i alarmuar rreth situatës në veri të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts