Arrestimi i Beqajt/ “PS duhet të mbajë përgjegjësi, peshorja ka humbur ekuilibrin”, Braçe: Në Gërdec vdiqën njerëz dhe u vodhën para. Përgjegjësit ende në Kuvend!

arrestimi i beqajt ps duhet te mbaje pergjegjesi peshorja ka humbur ekuilibrin brace ne gerdec vdiqen njerez dhe u vodhen para pergjegjesit ende ne kuvend
arrestimi i beqajt ps duhet te mbaje pergjegjesi peshorja ka humbur ekuilibrin brace ne gerdec vdiqen njerez dhe u vodhen para pergjegjesit ende ne kuvend

Deputeti i PS-së, Erion Braçe ka reaguar pas arrestimit të ish-ministrit Ilir Beqaj. Ai tha se duhet të njihet me fakte, që më pas të japë komente.

“Kam parë vetëm këto lajmet e para që kanë dalë. Duhet të kemi informacion më tepër. Video me pranga në duar nuk përbën argument për këtë gjë. Duhet të shoh një informacion më të zgjeruar për të kuptuar se çfarë ndodh. A mund ta mbaroj? Përtej kësaj, patjetër që reforma në drejtësi për kë u bë? Për të vënë para drejtësisë abuzuesit. Duhet të përballen me akuza të gjithë. Ende nuk ka përgjegjës për Gërdecin, ku janë vrarë njerëz dhe janë vjedhur lekë. PS duhet të mbajë një përgjegjësi morale, po e mban pa më të voglin diskutim. Gjithsecili do të marrë koston. PS i është nënshtruar një vetëpastrimi. Peshorja ka humbur ekuilibrin përsa kohë që në këtë vend merren jetë njerëzisht dhe nuk merrem masa. Përkundrazi janë në sallën e Kuvendit. Drejtësia duhet të jetë gjithëpërfshirëse dhe të mbajë përgjegjës, duke nisur nga jeta e njerëzve. Jeta e njerëzve duhet të merret nga askush. Këtu është marrë jeta nga pushteti dhe nuk është marrë përgjegjësi nga askush.”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts