Arrestimi i Ilir Beqajt, deputeti i PD: Në vend të jepni llogari, na fyeni! Pritet arrestimi i një ish-ministri dhe…

arrestimi i ilir beqajt deputeti i pd ne vend te jepni llogari na fyeni pritet arrestimi i nje ish ministri dhe
arrestimi i ilir beqajt deputeti i pd ne vend te jepni llogari na fyeni pritet arrestimi i nje ish ministri dhe

I ashpër është treguar deputeti i PD-së, Dashnor Sula. Sula kërkoi që të respektoheshin procedurat parlamentare.

Ai tha se nuk mund të respektonte një pjesë të politikanëve që sipas tij janë të arrestuar, siç është dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj.

Pjesë nga diskutimi:

Dashnor Sula: Kërkoj urgjentisht nga ju si kryetare e Kuvendit të respektoni Rregulloren për fyerjen me fjalë të ndyra që një deputet socialist i bëri zotit Bardhi.

[embedded content]

Nikolla: Të gjithë ju e dëgjuar fyerjen që zoti Bardhi bëri, mori tërheqje vëmendje

Sula: E drejtë e çdo deputeti të bëjë politikë por jo të fyejë njeri. Kam që në 2005 në Kuvend nuk kam bërë asnjëherë një fyerje personale, ndërsa nga mazhoranca është bërë e modës. Ç’po themi më shumë nga sa po bëhet sot? Sot do të ishte dita që të gjithë deputetët e mazhorancës, i respektoj disa prej tyre që nuk janë të korruptuar, Sot keni një ish ministër, priten edhe ish ministër tjetër e ish kryetar bashkisë sërish në pranga. Në vend ët jepni llogari ofendoni deputetët e opozitës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Spread the love

Similar Posts