Arrestimi i Lefter Kokës/ Vangjeli: Historia me inceneratorët vazhdon! Birisida Shehaj jep emra zyrtarësh

Arrestimi i ish-Ministrit të Mjedisit Lefter Koka dhe akuzat për abuzimet me inceneratorët janë diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”. Akuzat ndaj ish-ministrit janë çuar në SPAK nga LSI, pjesë e së cilës ka qenë dikur edhe vetë ministri Koka.

Vcc64pNk

Analisti Lorenc Vangjeli deklaron se kjo histori do të vijojë më tej. Ndërkohë, nënkryetarja e LSI për Tiranën, Brisida Shehaj u shpreh se vazhdimi i kësaj çështje të çon tek emri i Alqi Bllakos, ish-Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Mjedisit, ish-zyrtar i LSI, aktualisht deputet i Partisë Socialiste.

Pyetje: Mund të më thuash çfarë do të ndodhë nesër?

Lorenc Vangjeli: Do të vazhdojë kjo histori!

Pyetje: Ku shkon?

Brisida Shehaj: Alqi Bllako psh….

Plarent Ndreca: S’ka lidhje fare, s’ka firmosur.

Shehaj: Është tek inceneratori i Tiranës me Erion Velinë.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.