Arrestimi i zyrtarëve në Kosovë, Kurti: S’ka shpërdorim të rezervave. Të korruptuarit i gjeni tek elita e vjetër

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka reaguar pas arrestimit të dy zyrtarëve për abuzim të rezervave shtetërore. Në një video-mesazh të publikuar në Facebook, Kurti shprehet se nuk ka aspak korrupsion dhe keqpërdorim të rezervave. “Unë kam besim të plotë në Ministren Rozeta Hajdari dhe në punën e saj. Pas luftës në Ukrainë, kur kishte […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts