Arrestimi në Dubai i ish-këshilltarit të Xhaçkës/ Denoncimi i Berishës në Kuvend: Si u mbajt i fshehtë lajmi për një javë nga Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish-këshilltarit të ish-ministres Olta Xhaçka, Amant Josifi.

Ky i fundit u arrestua në Dubai, ndërsa ishte në kërkim nga autoritetet spanjolle për mashtrim me call-centre. Nga foltorja e Kuvendit, Berisha tha se kryeministri Edi Rama është mbrojtja politike e Josifit.

“Arrestimi i tij u mbajt i fshehtë nga Rama dhe Taulant Balla. Po bën një javë që është arrestuar.”, tha Berisha.

vijon…

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts