Arrestohet roja i mbretëreshës, abuzoi seksualisht me 2 të rinj

20:30 23/08/2021

Një nga rojet e mbretëreshës së Anglisë është arrestuar për ngacmim seksual ndaj dy të rinjve të rekrutuar së fundmi.

Në ditën e tyre të dytë si pjesë e rojeve mbretërore dyshohet të jenë abuzuar me një lodër teksti në oborrin e kështjellës Windsor.

Një nga drejtuesit e ushtrisë ka konfirmuar se një roje ishte shkarkuar dhe arrestuar pas nisjes së një hetimi.

Forcat ushtarake janë të vendosura pranë kështjellës së Windsor. Pjesë e kësaj baze janë ushtarët që qëndrojnë në pallatet mbretërore dhe trupat e këmbësorisë të vijës së parë.

Ky incident ka ndodhur vetëm pak muaj pas shpërbërjes së një baze të Forcave Ajrore Mbretërore në të cilën dyshohet të jetë abuzuar seksualisht me raketë mortajë. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *