Arrihet akordi, Vlahoviç te Juventus për 75 milionë euro
Dushan Vlahoviç mund të quhet zyrtarisht një futbollist i Juventusit. Mediat italiane kanë zbuluar se midis serbit dhe klubit italian është arritur akordi dhe pritet vetëm zyrtarizimi.

VLAHOVIC

“Zonja” do t’i paguaj Fiorentinës shumën prej 75 milionë eurosh, duke e bërë kështu Vlahoviçin futbollistin serb më të shtrenjtë në histori.

Sulmuesi pritet të zbarkojë shumë shpejtë në Torino për të kryer testet mjekësore me Juventusin dhe për më pas për të hedhur firmën e tij në kontratë.
PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.