Arrihet dakordësia në BE, do të hapen kufijtë për udhëtarët e vaksinuar plotësisht ndaj COVID-19

Vendet anëtare të BE kanë rënë dakord që të hapin në bllok kufijtë për udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga COVID-19.

Agjencia AFP njofton se sipas burimeve të brendshme ka pasur një  takim mes diplomatëve në Bruksel.

Duket se BE me nisjen e sezonit turistik do të hapë dhe kufijtë për personat që janë vaksinuar plotësisht me dy doza.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *