Arritën të largoheshin nga Afganistani, qytetarët indianë nisin festën në aeroplan, publikohen pamjet (VIDEO)

Një video e publikuar në rrjete sociale, tregon atmosferën brenda një aeroplani me pasagjerë indianë, të cilët sapo ishin larguar nga Afganistani.

Indianët që ndodheshin në shtetin islamik, kanë brohoritur për fitoren e korrur dhe largimin nga vendi pushtuar tashmë nga talebanët.

Në bord, ndodheshin rreth 86 bashkatdhetarë.

Ky është një lajm vërtetë i mirë, pasi sipas raportimeve të fundit, në Aeroportin e Kabulit, kalimi është bërë i vështirë, për shkak të prezencës të trupave talebane në pjesët e jashtme. Mijëra qytetarë janë ende në pritje atje, për të mësuar fatin e tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.