Arritja historike për Kosovën në Lojërat Olimpike/ Politikanët shqiptarë përgëzojnë xhudisten Distria Krasniqi që fitoi medaljen e artë
distria krasniqi

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i PD, Lulzim Basha kanë përshëndetur medaljen olimpike të Kosovës, pasi xhudistja Distria Krasniqi, triumfoi në finale duke fituar medaljen e artë.

Kreu i qeverisë duke publikuar dy foto të xhudistes, e ka përgëzuar dhe e ka quajtur “luaneshë”.

“LUANESHË🥇
Bravo👏 Bravo👏 Bravo👏
#distriakrasniqi🇽🇰❤️
#KampioneOlimpike💥
#RESPEKT🙏”, shkruan Rama.

Kreu i PD teksa ka ndarë një foto të sportistes kosovare që rrëmbeu medaljen, shkruan: ‘Krenari 🇽🇰👐🏻’.

580d9bf0-6de9-4627-ba6e-46d8471655b9

“Sukses fantastik!”, e ka quajtur këtë arritje deputeti i zgjedhur i PD, Sali Berisha.

“Distria Krasniqi fitoi medaljn e Arte! Triumfoi edhe ne finale! Sukses i jashtezakonshem. Urimet me te perzemerta! sb”, shkruan ai në rrjetet sociale.

219141004_1964886660338898_7501355242947668232_n

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.