Arti në Kosovë në zi, ndahet nga jeta aktori i Teatrit Kombëtar

arti ne kosove ne zi ndahet nga jeta aktori i teatrit kombetar
arti ne kosove ne zi ndahet nga jeta aktori i teatrit kombetar

Është ndarë nga jeta të aktori Syl Kuqi, ish-aktor rezident i Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Teatri Kombëtar i Kosovës njofton se karriera e aktorit Syl Kuqi ndërlidhet me filmin artistik dhe punën e tij aktoriale në Teatër për dekada me radhë.

“Që nga Kosovafilmi, pastaj Teatri Popullor Krahinor, më vonë TKK – ja, si dhe në produksione të filmit të pavarur, ai ishte angazhuar vazhdimisht dhe ka lënë mbresa të theksuara sidomos në fushën e filmit. Teatri Kombëtar i Kosovës, shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së Tij dhe mbarë komunitetit artistik. Menaxhmenti i Teatrit Kombëtar të Kosovës” – thuhet në njoftimin e TKK-së”, thuhet në njoftimin e teatrit.

Postimi i plotë:

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts