Arti në zi/ Ndahet nga jeta në moshën 72-vjeçare poeti i njohur Skënder Rusi

Ndahet nga jeta në moshën 72 vjeçare liriku Skënder Rusi. Poeti lirik Skënder Rusi nuk rreshti kurrë së shkruari vargje për dashurinë dhe qytetin e tij Korçën. Skendër Rusi është vlerësuar si një ndër lirikët më të mirë dhe bashkëkohore për krijimtarinë e tij. Ai u lind më 1952 në Korçë dhe ka mbaruar studimet Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts