Artisti i mirënjohur, Marcus Debie sjell artin e tij në Tiranë, Veliaj: Një punë e shkëlqyer

Një murale e shkëlqyer është krijuar në Tiranë nga artisti i njohur ndërkombëtar Marcus Debie. Duke përdorur ngjyra të ndritshme dhe detaje të thella, Debie ka sjellë një protret të mahnitshëm në muret e qytetit.

“Artisti i mirënjohur, Marcus Debie, ka sjellë artin e tij në Tiranë me #MuralFestTirana2023! ????❤️
Një punë e shkëlqyer! BRAVO”, shkruan Kryebashkiaku Erion Veliaj.

“MuralFestTirana2023” është një ngjarje e rëndësishme artistike që synon të sjellë artin e muraleve në qendër të vëmendjes në Tiranë.

Përveç vlerës artistike, muralet janë kthyer edhe si pikë takimi dhe një sfond i shkëlqyeshëm për selfie-t e qytetarëve dhe turistëve të Tiranës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts