Asgjësohen mijëra rrënjë kanabis në Kalabri, arrestohen pronarët me origjinë nga Shqipëria

asgjesohen mijera rrenje kanabis ne kalabri arrestohen pronaret me origjine nga shqiperia
asgjesohen mijera rrenje kanabis ne kalabri arrestohen pronaret me origjine nga shqiperia

Karabinierët në Kalabri gjatë një operacioni anti-drogë kanë asgjësuar mijëra rrënjë kanabis sativa të kultivuar në zonën malore të Lattari, Itali.

Sipas mediave italiane janë asgjësuar gati 2500 rrënjë kanabis pjesa më e madhe e tyre në proces tharje. Si pasojë e operacionit janë arrestuar 6 persona ku mes tyre mendohet se janë dhe pronarët e plantacioneve, të cilët dyshohen se janë me origjinë nga Shqipëria.

Policia ka bërë me dije se plantacionet e kanabisit ishin në sera të përshtatura për kultivimin dhe marrjen e prodhimit në një kohë të shpejtë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts