“Askush nuk më do mua”/ Njerka dhe babai e lanë pa bukë e ujë, shfaqet video e fundit pak para vdekjes së 6-vjeçarit Artur

Mediat e huaja kanë publikuar një video tronditëse ku shfaqet 6-vjeçari Artur, i cili ndërroi jetë nga dhuna barbare e ushtruar nga njerka dhe babai i tij.

Videoja është regjistruar një ditë para vdekjes së vogëlushit, dhe tregon djalin i cili ecën me vështirësi duke qarë dhe thotë “ askush nuk më do mua” dhe “ askush nuk më ushqen mua”.

Babai 29-vjeçar i Arturit Thomas Hughes dhe njerka 32-vjeçare Emma Tustin deklaruan se ai vdiq pasi përplasi kokën, por autopsia zbuloi se çfarë kishte ndodhur në të vërtetë.
Prindërit e 6-vjeçarit e kanë privuar nga ushqimi, e kanë lënë në këmbë 14 orë në ditë dhe e kanë detyruar të hajë kripë pa i dhënë ujë.

Fëmija ka patur edhe dëmtime në kokë.

Gjykatës iu dorëzuan edhe dokumente audio nga mesazhet e nënës së tij drejtuar babait, në të cilat djali i vogël dëgjohet duke i bërtitur xhaxhait dhe gjyshes për ndihmë apo edhe duke i kërkuar pak ujë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.