Askush si ai, Alegri futet në histori dhe bëhet trajneri i parë që…

askush si ai alegri futet ne histori dhe behet trajneri i pare qeMbrëmja e sotme ishte tepër speciale për trajnerin e Juventusit, Masimiliano Alegri, i cili fitoi trofeun e pestë të Kupës së Italisë në karrierë, duke u bërë trajneri i parë në histori, që arrin ta ngrejë 5 herë lartë këtë trofe. 

6645249667152

Alegri parakaloi kështu Sven Goran Erikson dhe Roberto Mançinin që kishin arritur ta fitonin nga 4 herë këtë trofe. 

Vlen të theksohet fakti se për Juventusin, kjo e fituar mbrëmjen e sotme ndaj Atalantës, ishte kupa e 15-të në histori. “Zonja e Vjetër” ka fituar 6 nga 8 finalet e fundit të Kupës së Italiasë, përfshirë dy të fundit kundër Atalantës në vitet 2021 dhe 2024.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts