“Asnjë bashkëpunim me Bashën”, Berisha tregon prapaskenat e Gazment Bardhit për kandidatët e 14 majit

Gjatë mbledhjes me dyer të mbyllura në selinë e Partisë Demokratike, ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar për mbështetësit e tij se me grupimin e Lulzim Bashës nuk mund të ketë më asnjë bashkëpunim.

BalkanWeb ka mësuar se Berisha ka deklaruar se para zgjedhjeve të 14 majit, Taulnat Balla i ka dërguar Alibeajt një listë me mbi 600 kandidatë për të marrë pjesë në zgjedhje dhe ai që e ka kundërshtuar ka qenë Gazment Bardhi.

Sipas tij në Partinë Demokratike janë të gjithë të mirëpritur, përveç Lulzim Bashës dhe Enklejd Alibeajt .

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts