Asnjë i vdekur në Kosovë nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 9 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, ndërkohë për fat të mirë nuk ka asnjë të vdekur.

“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 90 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.8823.780 doza të vaksinës.

Deri më sot 821.117 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 100.625 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 536 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.  Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 39 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.123.  Në total numri i rasteve aktive është 504”, bën me dije Ministria e Kosovës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.