Asnjë korridor humanitar në Ukrainë nuk do të hapet sot

asnje korridor humanitar ne ukraine nuk do te hapet sot
asnje korridor humanitar ne ukraine nuk do te hapet sot

09:53 28/03/2022

Inteligjenca raportoi provokime të mundshme ruse përgjatë rrugëve, prandaj dhe Ukraina ka vendosur që të mos hapë asnjë korridor humanitar ditën e sotme.

Korridoret janë përdorur më parë për të lejuar civilët të evakuojnë zona veçanërisht të rrezikshme.

Megjithatë, Ukraina ka akuzuar Rusinë për shënjestrimin e rrugëve në rastet e mëparshme edhe pse kishin rënë në dakordësi midis dy vendeve./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts