“Asnjë mbledhje e këshillave bashkiakë me dyert e mbyllura”, Meta: Nuk kemi kohë të presim, duhet të fillojmë punën për transparencë

asnje mbledhje e keshillave bashkiake me dyert e mbyllura meta nuk kemi kohe te presim duhet te fillojme punen per transparence
asnje mbledhje e keshillave bashkiake me dyert e mbyllura meta nuk kemi kohe te presim duhet te fillojme punen per transparence

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është shprehur kundër zhvillimit të mbledhjeve të këshillave bashkiakë dhe komisioneve të këshillit bashkiak me dyer të mbyllura.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Meta ka shkruar se duhet të fillojë puna për transparencë dhe se nuk ka kohë për të pritur derisa të konstituohen këshillat.

Postimi i plotë:

Apeli im është ky: Nuk kemi kohë të presim derisa të konstituohen këshillat.

Duhet që tani të fillojmë punën në mënyrë që të jemi të gatshëm, për të filluar menjëherë me transparencën, sapo këto këshilla të konstituohen.

Në radhë të parë nuk duhet të lejojmë asgjëkundi asnjë mbledhje të këshillave bashkiake dhe komisioneve të këshillit bashkiak me dyer të mbyllura.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts