Asnjë vdekje në 24 orët e fundit, Kosova shënon 15 raste të reja me COVID-19

asnje vdekje ne 24 oret e fundit kosova shenon 15 raste te reja me covid 19
asnje vdekje ne 24 oret e fundit kosova shenon 15 raste te reja me covid 19

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se janë regjistruar 15 raste të reja me COVID-19. Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 2 mijë mostrave.

Po kështu janë shëruar edhe 45 pacientë. Aktualisht, numri i rasteve aktive në gjithë vendin është 481.

“Nga 2.115 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 45 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarëve është 157.151. Në total numri i rasteve aktive është 481”, thuhet në njoftim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts