Asnjë viktimë dhe 5 raste të reja me Covid-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë, nga 358 testime.

MSH bën të ditur se në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes, ndërsa janë shëruar tetë persona. Në total numri i rasteve aktive është 104.

Ndryshe, Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen.

MSH njofton se qytetarët mund të zgjedhin llojin e vaksinës, Pfizer ose AstraZeneca.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *