Asnjë viktimë në 24 orët e fundit, identifikohen 14 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë realizuar 1, 696 teste, prej të cilave janë rezultuar pozitivë 14 qytetarë.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Ndërsa sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.483.

Sakaq në total numri i rasteve aktive është 444.

10 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.413 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.587.467 doza të vaksinës.

Deri më sot 744.671 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.696 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 17 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.483. Në total numri i rasteve aktive është 444.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.