Asnjë viktimë në 24 orët e fundit, shënohen 31 raste të reja me COVID në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë realizuar 2,332 teste prej të cilëve 31 qytetarë kanë rezultuar pozitivë.

Ndërkohë nuk është shënuar asnjë viktimë.

Autoritet shëndetësore njoftojnë se sot janë shëruar 150 persona duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 156.598.

Sakaq numri i rasteve aktivë në total është 924.

Njoftimi:

14 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.154 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.483.260 doza të vaksinës.

Deri më sot 654.325 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.332 testime, 31 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 150 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.598. Në total numri i rasteve aktive është 924.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com