Asnjë viktimë nga Covid-19 në Kosovë, regjistrohen edhe 38 raste të reja në 24 orë

asnje viktime nga covid 19 ne kosove regjistrohen edhe 38 raste te reja ne 24 ore
asnje viktime nga covid 19 ne kosove regjistrohen edhe 38 raste te reja ne 24 ore

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19.  Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 38 raste të reja të infektuara me virus.

Sot janë shëruar 7 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.067.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

03 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 330 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.674.839 doza të vaksinës. Deri më sot 783.180 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Nga 3.711 testime, 38 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 7 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.067. mNë total numri i rasteve aktive është 540.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts